Które meble z drewna litego wybrać?

Lite drewno to materiał dający duże możliwości aranżacyjne, dlatego meble z niego wykonane pasują zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Nie oznacza to jednak, że każdy tego typu mebel wkomponuje się w każdą aranżację, dlatego – zanim dokonamy zakupu – właśnie tę aranżację należy uwzględnić. Do stylu klasycznego będą pasować cieplejsze kolory, ozdobne wykończenia i witryny z szybami. Natomiast do pomieszczeń zaaranżowanych w sposób nowocześniejszy będą pasować meble proste, bez dodatkowych szczegółów, możliwie najbardziej praktyczne.

Aranżacje oparte o meble z drewna litego można uzupełnić np. sofą wykonaną w stylu retro (aranżacja klasyczna) lub z możliwością podpięcia do niej wieży czy innego odtwarzacza muzycznego (aranżacja nowoczesna). Wszystko zależy więc tak naprawdę od naszych osobistych preferencji, aczkolwiek te – zwłaszcza w przypadku małego doświadczenia w branży meblarskiej – warto skonfrontować z fachowym doradztwem w profesjonalnym sklepie meblowym.

Aleksander Kowalski

Witaj na moim serwisie! Jestem architektem wnętrz z pasji i zawodu. Prowadzenie bloga to moja pasja. Zamieszczam tutaj wiele artykułów dotyczących aranżacji pomieszczeń. Jeśli podoba Ci się tematyka bloga to zapraszam do zostania moim czytelnikiem na dłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *